Klubová nástěnka
Dnes je 29 listopad. 2023
Místy oblačno -2 °C
kurty léto: dop. 150,-Kč; odp. 200,-Kč; so-ne 150,-Kč

Baník v květu

květy_celek_.jpg

Vítejte na stránkách tenisového klubu Baníku Ostrava.

     Náš tenisový oddíl je jedním ze 14 oddílů Tělovýchovné jednoty Baník Ostrava OKD. Oddíl je pokračovatel I. Českého tenisového klubu v Moravské Ostravě, který vznikl 2. dubna 1924. V roce 2014 jsme tedy slavili 90 let své existence.

budecska1.jpg

     K nejvýraznějším organizačním úspěchům našeho oddílu bylo uspořádání prvního poválečného „Mistrovství ČSR jednotlivců mužů a žen“.Na přelomu 70. a 80. let se Tenisový oddíl Baníku Ostrava OKD postupně probojoval do nejvyšší soutěže, kde figuroval v popředí tabulky. V devadesátých letech s měnící se politickou a hospodářskou situací musel oddíl odstoupit od finančně náročného výkonnostního tenisu dospělých a zaměřil svou činnost na výchovu mládeže a na podporu rekreačního tenisu, což činí dodnes.
     Oddíl pořádá  pravidelně desítku žákovských turnajů, dorostenecký turnaj kategorie „A“ - „Memoriál Jana Svobody“ a Oblastní přebor jednotlivců dospělých. V soutěžích smíšených družstev jsme účastníky soutěží v kategoriích mladší žactvo, starší žactvo, dorost a družstvo dospělých.
     Tenisový oddíl Baník Ostrava obhospodařuje tyto střediska:
     Středisko Budečská – zde je k dispozici 9 antukových dvorců, tenisová hala se dvěma dvorci s povrchem Sporting T od Fatry Napajedla, dvě cvičné stěny, klubovna, restaurace, šatny a „Ubytovna TJ Baník Ostrava OKD“ se čtyřmi dvoulůžkovými pokoji a jedním třílůžkovým.

budecska3.jpg

Obr.: Hala Budečská

     Středisko Sadová, které disponuje třemi antukovými dvorci, šatnami a malou klubovnou
     Středisko Lhotka, jehož součástí je variabilní hala s povrchem Jekor-Svit, kterou lze využít jako tenisový dvorec, nebo jako čtyři badmintonová hřiště, či ji proměnit v prostor pro pohybové aktivity, jako je aerobik apod. U haly je společenská místnost a šatny. Nedílnou částí tohoto střediska jsou dva venkovní dvorce s umělým povrchem, které jsou majetkem Obecného úřadu Lhotka.

3A_strana.jpg

Obr. Hala Lhotka
     Areály Budečská a Lhotka jsou v provozu celoročně, středisko Sadová provozujeme jen v letní sezoně. Celková kapacita i kvalitní sociální zázemí vytváří dobré podmínky pro přípravu výkonnostních hráčů z řad mládeže, dospělých, ale i rekreačních hráčů a příchozích.

Navštivte kterékoliv naše středisko, všude vás rádi uvítáme.